Výstava "Úsměv, prosím! Fotograf a jeho ateliér"

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

Výstava prodloužena Historie fotografie a fotografování "předdigitálního" věku.

Datum konání: 13. 10. 2022 - 8. 4. 2023 začátek od 17:00

Místo konání: Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p.o., Hradiště 1

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Doba trvání: 176.9 dní

Plné vstupné: 20 Kč

Snížené vstupné: 15 Kč

Výstava „Úsměv, prosím! Fotograf a jeho ateliér“ zavede návštěvníky do prostředí historických i současných fotografických ateliérů. Téma historické a soudobé fotografie představí díky tvorbě regionálních i nadregionálních fotografů, ale seznámí i s fenoménem amatérské fotografie. Mezi vystavenými exponáty naleznete vybavení fotografických ateliérů, temných komor, ale také profesionální i amatérské fotografické přístroje používané od počátku minulého století až do současnosti. Výstava vzniká ve spolupráci s pracovníky Západočeského muzea v Plzni, p. o., se soukromými sběrateli, ale také s fotografem Emilem Sýkorou.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 13. 10. 2022 od 17 hod. na zámku Hradiště.

Vytvořeno: 14. 3. 2022
Poslední aktualizace: 23. 2. 2023 12:48